De ontknopingen in het amateurvoetbal brengen elk seizoen volop spanning. Zowel armoedzaaiers bij mij in het dorp als zwaar betaalde amateurs in de top besluiten de respectievelijke competities door de jaren heen met het nodige bloed, zweet en tranen.
In het seizoen 2012-2013 gaat de strijd om het landskampioenschap bij de amateurs tussen VV Katwijk en Achilles ’29. De winnaar van de Topklasse Zaterdag speelt eerst thuis tegen ’s lands sterkste zondagclub. Met een gerenommeerd oefenmeester van Surinaamse komaf reis ik af naar Sportpark De Krom om de eerste finalewedstrijd persoonlijk te aanschouwen. Meer voetballiefhebbers zijn op hetzelfde idee gekomen. We zijn niet de enigen. Het is dringen geblazen achter de reclameborden in Katwijk.
De bezoekers uit Groesbeek hebben duidelijk het betere van het spel. Atam Koroglu, ooit een blauwe maandag keepend bij AGOVV, houdt Achilles ’29 van scoren af. Dankzij hun uitblinkende doelman nemen de Katwijkers een 0-0 gelijkspel mee naar de return op De Heikant.
18 mei 2013 Katwijk
