Vandaag 5 jaar geleden
Een overwinning van Go Ahead Eagles tegen ADO Den Haag lijkt op zich helemaal niet zo bijzonder. Ik zou haast denken dat de Eagles het in de eigen Adelaarshorst aan hun stand verplicht zijn om de Hagenezen te verslaan. Toch mag de 2-1 van vijf jaar geleden best historisch genoemd worden.
Voetballiefhebbers in Deventer en omstreken hebben er eventjes op moeten wachten. Na een absentie van zeventien jaar op ’s lands hoogste voetbalpodium, zitten in het stadion aan de Vetkampstraat ongetwijfeld genoeg jeugdige supporters die hun favorieten nooit eerder in een eredivisiewedstrijd als winnaar van het veld hebben zien stappen.
De vorige driepunter als eredivisionist dateert alweer van 22 maart 1996. 0-3 op Nieuw-Monnikenhuize bij Vitesse. Marnix Kolders 2-1 tien minuten voor tijd zorgt ervoor dat de supporters van Go Ahead Eagles na welgeteld zeventien jaar, vier maanden, twee weken en vijf dagen weer eens een overwinning in de eredivisie mogen bejubelen.
10 augustus 2013 Deventer