Na de beschamende 8-0 nederlaag tijdens de competitieouverture bij Rood Wit ’58 verloor AGOVV zaterdag ook de eerste thuiswedstrijd tegen FC Jeugd. Een 3-1 voorsprong volstond niet. Met een schlemielige eigen goal deed de equipe van trainer André Tolstra zich in blessuretijd zelf de das om.
Van de twintig spelers die een jaar geleden stonden afgebeeld op de teamfoto van AGOVV 1 draagt Aaron Muteba Beya als enige in het seizoen 2026-2027 nog altijd het blauwe shirt. Niet eens zozeer de degradatie uit de derde klasse, maar vooral het niet-verlengen van het contract met hoofdtrainer Patrick Ax leidde ertoe dat nagenoeg de voltallige selectie sportpark Berg en Bos de rug toekeerde.
Die massale uittocht had tot gevolg dat de clubleiding al haar creatieve vermogens moest aanspreken om überhaupt een eerste elftal voor de huidige competitie op de been te brengen. Dat deze met het nodige kunst en vliegwerk samengestelde groep niet bepaald overloopt van kwaliteiten, daar konden Apeldoornse voetballiefhebbers zich al tijdens de Apeldoorn Cup in augustus van vergewissen.
Aan goede wil ontbreekt het niet. Met de spelopvatting lijkt op het eerste gezicht ook weinig mis. Of het goed genoeg zal zijn om zich op vierde klasse-niveau te handhaven, mag het gerenoveerde team de komende maanden onder bewijs stellen.
Vast staat wel dat André Tolstra niet te benijden valt. In tegenstelling tot een handjevol collega’s dat er weinig heil in zag om Ax op te volgen bezat de oud-trainer van Beatrix, Emst, Cupa en Oeken wel de moed om de uitdaging aan te gaan om met de huidige spelersgroep een vrije val naar de vijfde klasse te verhinderen.
Het vertoonde spel tegen FC Jeugd biedt volgens de trainer voldoende aanknopingspunten om de nabije toekomst met enig optimisme tegemoet te zien. “Voor het gevoel was een punt natuurlijk lekker geweest, maar ik verwacht dat we tot aan de winterstop nog wel meer van dit soort potten krijgen. Je moet niet vergeten dat we weer helemaal vanaf nul zijn begonnen. Sommigen hebben een jaar niet gevoetbald. Zoiets moet groeien. Het mooiste is als ze ook nog gaan presteren. Ik zie het niet zo somber in. Die punten gaan echt wel komen”, beschouwt Tolstra de zeperd bij Rood Wit ’58 op de openingsspeeldag als een incident.
“We stonden er vandaag met eentje van 38, terwijl de rest onder de 23 was. We hebben er nog drie in de lappenmand. Als iedereen er is, komen we op papier op achttien of negentien man. We zijn op een aantal punten te kwetsbaar. Ik had er graag een goede centrale verdediger bij gehad. Daarom is het jammer dat Ross Baars heeft besloten om met vrienden in het tiende elftal van CSV Apeldoorn te gaan voetballen”, verklapt de trainer dat hij er op mikt om zijn selectie eerdaags toch nog te kunnen versterken.
“Ze doen allemaal heel erg hun best. De insteek is om erin te blijven en alvast te bouwen richting volgend seizoen. Samen met Frits Germs ben ik al als een soort technische commissie al bezig. Er zit een goed o19-elftal achter”, verliest Tolstra de langere termijn evenmin uit het oog.
De Stentor maandag 28 september 2026
