Volleyballers Dynamo behouden kans op volgende ronde CEV Cup, Apeldoornse jonkies hebben de langste adem

door | 10 december 2024

In de eredivisie mag het seizoen dan tot dusverre vrij stroef verlopen voor Dynamo, Europees behouden de Apeldoornse volleyballers daarentegen hun ongeslagen status.

Na de twee zeges op het Zwitserse Lausanne UC wonnen de mannen van coach Redbad Strikwerda woensdagavond in eigen huis ook de heenwedstrijd in de zestiende finales van de CEV Cup. Na een 0-2 achterstand in sets boog Dynamo de score om in eigen voordeel en versloeg het in Omnisport het Cypriotische Pafiokas Pafos met 3-2 verslagen.

In de eerste twee sets wist de thuisploeg zich geen raad met geraffineerde spel van de geroutineerde opponent. De jonkies van Dynamo beschikten uiteindelijk over de langste adem. In de drie sets die volgden liet Dynamo, met hoofdrollen voor Jordi van Laar, Thomas Sleurink en Thom van der Ent de vermoeide Cyprioten naar adem happen. De pas 16-jarige Van Laar werd zelfs gekozen tot Man of the Match. “Dat is top natuurlijk. Dat geeft een heerlijk gevoel”, sprak de uitblinker aan Dynamo-kant.

“Je speelt voor veel publiek. Die mensen zijn enthousiast. En dat enthousiasme slaat over op de ploeg”, hoopt de talentvolle passer/loper over twee weken in Pafos verder te bekeren. Het behalen van de BeNe-Liga blijft echter prioriteit houden. “We willen bij de eerste vier eindigen en die BeNe-Liga halen”, zou  Van Laar

Voor het geval de Apeldoorners er over twee weken op Cyprus in slagen zich te plaatsen voor de volgende ronde, dan wacht in januari een dubbele confrontatie met de winnaar van het duel tussen het Poolse Asseco Resovia Rzeszow en het Tsjechische VK Lvi Praha. De Polen schakelden in de vorige ronde landskampioen Orion Stars uit.

Destentor.nl woensdag 4 december 2024

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *