Om in het spoor blijven van de gedoodverfde kampioen Diepenveen behaalde Albatross een even fraaie als nuttige 3-0 zege opWWNA. De verliezer uit Wenum-Wiessel moet door de nederlaag voorlopig even een pas op de plaats maken.
Met twee goals op slag van rust plaveide Luke van Werven de weg naar de drie punten voor de thuisclub. De mooiste treffer kwam evenwel voor rekening van Timo Schroduer. Met de verwoestende uithaal waarmee hij keeper Armend Ademaj het nakijken gaf velde de geblokte aanvaller tien minuten na de hervatting het definitieve vonnis over de gasten uit Apeldoorn-Noord. “Als de bal op zo’n moment van je voet afkomt, dan weet je al dat hij zit. Ik had ook echt alle tijd om uit te halen”, reconstrueerde de maker naderhand de alles beslissende 3-0.
De 23-jarige aanvaller, die begin oktober in de uitwedstrijd tegen Victoria Boys in een kwartier tijd drie keer trefzeker was, beloonde zichzelf met zijn zienswaardige treffer voor alle vergeefse arbeid die hij voor rust op het Ugchelse kunstgras leverde.
“Voor mij was het in de eerste helft zoeken. Mijn kwaliteit ligt vooral in de zestien meter. Vorige week in Diepenveen voetbalden we beter. Vandaag kwamen we op dezelfde manier voor als waarop we in Diepenveen achter kwamen. Die twee goals van Luke vielen op het juiste moment. Die 3-0 van mij was als ik het goed heb m’n zesde goal van dit seizoen. Vorig seizoen scoorde ik ook regelmatig, maar helaas niet vaak genoeg om in de derde klasse te blijven. Ik hoop er de komende maanden nog wel wat meer te maken. Ik wil niet te hoog inzetten, maar tien of elf erbij moet toch wel kunnen”, spreekt de scherpschutter van dienst de hoop uit om in het huidige voetbaljaar met Albatross mee te spelen om de bovenste plaatsen in de vierde klasse E.
Kort voor tijd had de onvermoeibare Schroduer zowaar nog energie over om verhaal te halen bij een tegenstander na een overtreding. “Die gozer kwam op beenhoogte in. We moeten elkaar wel heel houden. We willen met z’n allen volgende week weer voetballen. Daar zeg ik dan wat van. Dan maakt het me niet uit of we met 3-0 voor staan. Dat fanatisme zit er wel in bij mij”, lichtte de zondaar zijn rol bij het betreffende opstootje kort toe
Marco Wilmink toont zich verheugd met scorende spelers als Schroduer en Van Werven. “Timo heeft echt een fantastisch schot. Alleen lopen behoort niet echt tot zijn favoriete bezigheden…”, toverde de Albatross-trainer een veelzeggende glimlach tevoorschijn toen de kwaliteiten van zijn stormram ter sprake kwamen. Er serieus aan toevoegend: “Ik ben heel blij met het scorend vermogen dat we dit seizoen hebben. Vorig jaar was dat een beetje het euvel bij ons, toen scoorden we te weinig.”
Met Joren Waardenburg heeft Wilmink zelfs nog een extra troefkaart achter de hand. De huidige assistent-trainer van WSV, die in het verleden al eerder als speler actief was aan de Brouwersmolenweg, kwam zondagmiddag in de slotfase nog enkele minuten binnen de lijnen. “Ik ken Joren al vanuit mijn WSV-tijd. Hij gaf vorig jaar aan dat hij beschikbaar is. Ook al kan hij niet meetrainen en is hij er niet bij als WSV op zondag speelt, toch kan hij voor ons belangrijk zijn als hij er wél is”, prijst de trainer zich gelukkig met zijn relatief brede spelersgroep.
Collega Rowdy van der Hoop beleefde een minder aangename middag in Ugchelen. Nadat zijn team drie duels achtereen 3-3 gelijk speelde, lukte het WWNA ditmaal niet om zelf drie keer tot scoren te komen. “Ik heb nu al heel vaak gehoord dat wij een betere ploeg hebben dan vorig jaar, maar daar koop ik weinig voor. Het gaat wel om het resultaat. Door deze nederlaag verliezen we de aansluiting en moeten we even een stapje terug doen. Maar die punten komen vanzelf wel weer”, is de Deventenaar ervan overtuigd met WWNA nog een rol van betekenis te kunnen spelen.
De Stentor maandag 27 november 2023