Justin Hogeweij wil kansen pakken en benutten bij Be Quick Zutphen: ‘Het kan zeker beter’

door | 10 december 2024

De comeback op het kunstgras van het Zuidveen leverde Be Quick Zutphen niets op. Zeven dagen na de verrassende zege bij hoogvlieger Zwart Wit ’63 moest het nu buigen voor AGOVV. De hekkensluiter uit Apeldoorn besliste het duel zaterdagmiddag kort voor tijd met 1-2 in z’n voordeel.

Voor Ton Peters was het onderonsje tussen de nummers elf en veertien van de derde klasse M heel speciaal. De inwoner van Brummen hanteerde in het verleden zowel de voorzittershamer van Be Quick als van de tegenstander. Bij de onderlinge ontmoeting tussen ‘zijn’ clubs ontbrak de voormalige bestuurder dan ook niet. Na negentig minuten langs de lijn meldde de oud-voorzitter dat hij het vooral koud had gehad. Om schijn van partijdigheid te vermijden voegde hij er wel aan toe dat hij bij geen van de drie goals die vielen gejuicht had.

Voor Justin Hogeweij viel er ook weinig te juichen. Een week eerder had de spits uit Hall zich namens de Zutphenaren uit bij Zwart Wit ’63 tot matchwinner gekroond. Ditmaal kwam hij nauwelijks in het stuk voor. Hij stond voorin op een eiland. “Ik heb weinig ballen gehad”, verzuchtte de opvolger van de naar Longa ’30 vertrokken topscorer Norsi Guly dat hij vergeefs had staan te wachten om evenals in Harderwijk beslissend te kunnen zijn.

Noell Lawson bracht hem in het slotgedeelte van de tweede helft één keer in stelling. De beste man aan Zutphense kant én maker van de tussentijdse 1-1 stak de bal net iets te ver naar buiten. Daardoor kon een meegelopen AGOVV-verdediger Hogeweij de voet dwarszetten en van scoren afhouden. “Dat was de enige kans die ik gehad heb”, gaf hij aan dat zijn vierde competitiegoal in Zutphense dienst zodoende nog even op zich moet laten wachten.

De talentvolle spits voetbalde vier seizoenen in de jeugd van PEC Zwolle. Een doorbraak bij de eredivisionist bleef echter uit. Vandaar dat hij vorig seizoen zijn geluk ging beproeven bij CSV Apeldoorn. Bij de huidige vierdedivisionist voetbalde hij voornamelijk in het o23-elftal, dat uitkwam in de derde divisie. Het toeval wil dat hij zaterdagmiddag bij AGOVV drie oude ploegmakkers tegenkwam. “Het was leuk om tegen die jongens te spelen”, reageerde hij verheugd op het weerzien met Justin Jansen, Milo Oosterhof en Guido Dijkgraaf.

Omdat een echte kans in de hoofdmacht van de Apeldoornse club hem naar eigen zeggen ontzegd bleef, koos hij voor aanvang van het huidige seizoen weloverwogen voor Be Quick. “Het is voor mij dichter bij huis en een vriend van me voetbalt hier ook. Ik krijg hier wel de kans om in een eerste elftal te spelen. In de derde divisie bij de onder 23-elftallen ligt het technisch vermogen hoger, hier is het voetbal fysieker. We hebben een leuke groep. Het is alleen jammer dat de resultaten tot dusverre wat tegenvallen. Het kan zeker beter”, hoopt Hogeweij zich bij de Zutphense derdeklasser in de kijker te spelen.

Om evenveel te treffen als zijn voorganger Guly, die met inbegrip van de nacompetitie 33 keer doel trof, zal niet eenvoudig worden. Tien goals acht Hogeweij in het huidige voetbaljaar wel haalbaar. Hij ziet de derde klasse niet als zijn plafond. Wanneer de kans zich voordoet zou hij in de nabije toekomst graag nog eens een stap omhoog zetten. “Prof hoef ik niet meer te worden. Maar ik ben pas negentien. Ik heb de tijd”, weet hij dat het scoren van veel doelpunten de best denkbare reclame is.

Een terugkeer bij CSV Apeldoorn acht hij onwaarschijnlijk, al mag trainer Jan Kromkamp hem altijd bellen. “Maar dan moet hij wel met een heel goed verhaal komen.”

De Stentor maandag 2 december 2024

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *