Bjorn de Jonge beleeft met Robur et Velocitas een lastige middag bij OWIOS: Jochie uit Apeldoorn-Zuid maakt vlieguren in Oldebroek

door | 15 oktober 2024

De ene tegenstander uit Apeldoorn is de andere niet. Een week nadat het OWIOS bij de 0-5 zege bij AGOVV niet bepaald tegenzat, moest het zaterdag op eigen veld buigen voor Robur et Velocitas. Al moest de koploper van 3M in Oldebroek wel tot aan het laatste fluitsignaal billenknijpen om puntverlies te voorkomen.

Robur et Velocitas kreeg de punten allerminst cadeau op Sportpark Bovenmolen. Tot diep in de extra tijd moest het strijd leveren om de drie punten mee naar Apeldoorn te mogen nemen. Robur maakte het zichzelf onnodig moeilijk door de wedstrijd na een vroege 0-2 voorsprong niet voortijdig in het slot te gooien.

Bjorn de Jonge beleefde zodoende met zijn ploeg een lastige middag. De 19-jarige aanvaller kon tijdens het verhitte middagje in Oldebroek weer nuttige vlieguren maken in het roodwitte shirt van zijn club. Gedurende de wedstrijd vloog het kleine, behendige Robur-talent meer dan eens… Het leverde hem niet de populariteitsprijs op bij het fanatieke thuispubliek. Toen hij na ruim een uur pal voor de tribune enigszins theatraal ter aarde stortte ontstond er zelfs enig tumult langs de zijlijn.

Over hoe de OWIOS-fans daarop tekeergingen, kon het slachtoffer aansluitend een ondeugende glimlach niet onderdrukken. “Ik kreeg de bal in mijn gezicht en ging liggen. Hoe die mensen dan meeleven vind ik wel mooi. OWIOS is sowieso een mooie dorpsclub. Strijd leveren en een beetje sarren hoort er toch bij”, speelde hij de vermoorde onschuld.

In zijn tweede seizoen als frontsoldaat in Robur 1 hoopt De Jonge zoveel mogelijk minuten te maken en te scoren. “Ik ben een jongen uit Zuid. Ik ben begonnen bij Apeldoornse Boys. Vanaf de o13 voetbal ik bij Robur. Sinds vorig seizoen zit ik bij het eerste. Het is elke week weer een verrassing voor mij of ik in de basis sta. Vorige week tegen Teuge begon ik op de bank. Toen ik inviel, scoorde ik. Ik zit bij Robur fijn in m’n vel. Ik heb de wereld voor m’n voeten liggen. Met Robur een stap hogerop maken, zou mooi zijn. Er wordt wel gezegd dat wij titelkandidaat zijn, maar het seizoen duurt nog lang.”

De Jonge, in de eerste drie competitieduels al drie keer trefzeker, scoorde ditmaal niet. Samen met aanvalspartner Dylan de Bruin stond hij wel aan de basis van de vroege openingstreffer van de bezoekers. “Dylan hield de bal vast en tikte ‘m door. Ik gaf ‘m strak voor. Voor Roy van der Gouw was het daarna makkelijk om te scoren”, blikte de aangever terug op zijn assist.

Een kwartier voor tijd legde hij bij een 1-3 voorsprong wederom de bal panklaar voor zijn aanvoerder. Wanneer de treffer was goedgekeurd had Robur zich de benauwde slotfase die nu volgde kunnen besparen. De scheidsrechter constateerde buitenspel, terwijl doelpuntenmaker Van der Gouw toch duidelijk achter de bal bleef.

Siemen Lindeboom had naderhand gemengde gevoelens over het enerverende duel. Opende zijn team een week eerder bij AGOVV al tijdens de eerste de beste aanval zelf de score, ditmaal ging het precies andersom. “Kijk je naar de punten, dan hebben we er te weinig. In Zutphen hebben we er drie laten liggen. Tegen Zwart Wit hadden we kunnen winnen. Aan de andere kant waren we vorige week tegen AGOVV niet beter maar wonnen we met 5-0. Vandaag was ik over het eerste kwartier behoorlijk pissig. Daarna hebben we laten zien dat we ook tegen een sterke ploeg als Robur goed mee kunnen voetballen. Ik zie volop mogelijkheden om te verbeteren. Wij kunnen dit seizoen bij de eerste drie spelen, maar dan moeten we wel gaan zorgen dat we langer goed spelen”, meent de OWIOS-trainer.

De Stentor maandag 14 oktober 2024

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *